Koparan Makina 1989 yılında planya, kalınlık makinası, bıçkı (hızar), bant zımpara gibi mobilya ve ağaç işleme makinaları üretimiyle makina imalat sektörüne adım atmıştır.2006 yılında endüstriyel toz toplama makinaları üretimine başlamıştır. Bugün güçlü bir çevre dostu kimliğe sahip olan KOPARAN MAKİNA, çevreyi ve çalışan sağlığını korumada şirketleri desteklemek ve yeni çözümler araştırmaya kendini adamıştır. Çevreyi önemsemek yüksek kaliteli ve çevre dostu ürünler tedarik etmek, şirketimizin misyonunun temelini oluşturuyor. “Temiz çalışmak, sağlıklı nefes almak”, şirket felsefesini özetler ve daha verimli eko-uyumlu filtrasyon çözümleri için sürekli araştırmalar gerçekleştirir. Her Koparan Makina ürünü hem toz toplayıcılar hem de yağ buharı toplayıcı filtreleri sıkı kontrol prosedürleriyle test edilir. Ar-Ge departmanı, mevcut ürünleri iyileştirmek ve pazara yeni ürünler sunmak için sürekli olarak yeni çözümler araştırmaktadır.

Tüm Koparan Makina sistemleri üç ana özelliği karşılayacak şekilde tasarlanmıştır:

ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLER:
Yüksek verimli motorlar, yenilenebilir filtreler, güç regülasyonu invertörü Koparan Makina’nın toz, duman ve yağ buharı filtreleri yelpazesinde benimsenen çözümlerden sadece birkaçıdır. Avrupa Birliği gereksinimlerini karşılamak amacıyla tüm ürünler CE sertifikalıdır.

ÇEVRESEL KORUMA:
Toz toplayıcı sistemler temiz ve verimli bir çalışma ortamı sağlamaya odaklanmıştır.
Yağ buharı ve dumanı için hava filtrelemesi, daha temiz havanın atölyeye geri verilmesini sağlayarak kışın ısıtma ve yazın klima için maliyet tasarrufu sağlar.

DAHA İYİ ÜRETKENLİK:
Çalışma ortamının kirleticilerden uzaklaştırılması; bakım periyotlarını iyileştirerek takım tezgâhları verimliliği ve temiz çalışma ortamı sağlayarak çalışan verimliliğine doğrudan katkı sağlar.

ÇALIŞMA ORTAMININ KALİTESİNİ İYİLEŞTİRİN:
İşyerlerinde çevresel güvenlik ve korumaya yönelik son yıllarda artan bir ilgi mevcuttur. Yeni düzenlemelere ve operasyonel yönergelere sıkı sıkıya bağlı olan şirketler ve kullanıcılar bu ilgiyi ekonomik ve siyasi aktörlerden devir almıştır. Tüm imalat şirketleri çevresel konularla doğrudan ilgilenmektedir. Prosesten dolayı ortaya çıkan toz, talaş, duman gibi çevre kirleticiler filtrasyon sistemleri aracılığı ile elimine edilmektedir.

VİZYONUMUZ:
Bugün KOPARAN MAKİNA Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Rusya ve İngiltere’ye kadar birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Dünya çapında marka bilinirliğini ve inovatif ürünlerle pazar payını arttırmayı hedeflemektedir.

SAĞLIK:
Kirleticiler havada dağılırsa ve takım tezgâhları üzerinde çalışan kişiler tarafından solunursa, ciddi sağlık risklerine yol açabilir. Atölyeden toz, duman, yağ buharı ve mikro partiküllerin ortadan kaldırılması, tüm çalışanlar için tehlikeli olan solunum ve dermatolojik hastalıkları ve alerjileri önlemeye yardımcı olur.

EMNİYET:
Toz ve yağ parçacıkları çevreleyen yüzeylerde (zemin, duvarlar vb.) ve takım tezgahlarında birikerek verimli çalışmalarını tehdit eder. Bu nedenle hava filtreleme, kaygan yüzeylerin neden olduğu kazaları önleyebilir ve elektrik kontrollerinde veya elektronik cihazlarda yağ birikmesinin neden olduğu yangın ve kısa devre risklerini azaltabilir.

TEMİZLİK:
Toz toplama sistemleri ve yağ buharı filtrasyonu, daha temiz bir iş yeri sağlamaya ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Yüzeylerde yağ partiküllerinin birikmesini önlemek, sadece işyerlerinin güvenliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda temizlik maliyetlerini de sınırlar ve bakım müdahalelerini ve arıza olaylarını azaltır.

TASARRUF:
Hava için bir filtreleme sistemi kurmak, işyerleri için hem temizlik hem de bakım maliyetlerini azaltmaya olanak tanır. Koparan Makina’ya ait tüm ürünler şirketlerin enerji tasarrufu programına katkıda bulunarak, düşük enerji tüketimiyle daha iyi performans sağlamak üzere tasarlanmıştır.